Producent stoisk targowych

Event Logistica

Wirtualna sala konferencyjna

Wirtualna sala konferencyjna

Dla bardzo wielu firm praca zdalna oraz spotkania online są obecnie codziennością. W celu ułatwienia zebrań firmowych lub rozmów biznesowych z kontrahentami można wykorzystać wirtualne salki konferencyjne. To narzędzie, dzięki któremu każda wideorozmowa odbędzie się w komfortowych warunkach, a przydatne funkcje sprawią, że spotkanie będzie równie produktywne, jak zebrania stacjonarne. Czego można oczekiwać, korzystając z takiego rozwiązania?

Wirtualna sala konferencyjna – czym jest?

Wiele aspektów życia zostało przeniesionych do Internetu, nie inaczej jest z pracą zawodową i zebraniami firmowymi. Kiedy z różnych względów niemożliwe jest zorganizowanie spotkania stacjonarnego, wyjściem z sytuacji jest sala konferencyjna online. Za jej pośrednictwem można przeprowadzić posiedzenie z jedną osobą lub grupą. Z powodzeniem można ją wykorzystać jako miejsce odbywania się m.in. szkoleń lub kongresów, zebrań pracowników lub zarządu, spotkań prasowych czy rozmów kwalifikacyjnych. Nie ma znaczenia, gdzie przebywają osoby zaproszone na meeting online, wirtualna sala konferencyjna jest dostępna w każdej chwili z dowolnego miejsca. To wygodny sposób na zebranie grupy osób w przestrzeni wirtualnej, a internetowa sala do spotkań jest łatwa w użytkowaniu, nie wymaga instalowania żadnych programów na komputerze.

Jakie funkcje zapewnia wirtualna sala konferencyjna?

Szereg przydatnych funkcji, jakie zapewnia sala konferencyjna online sprawia, że spotkania są efektywne, a osoby zaproszone mogą aktywnie w nich uczestniczyć. Jakie działania są dostępne?

– Czaty i dyskusje

Konferencja online to często wystąpienie jednej osoby, polegające na omawianiu istotnych kwestii lub prezentowaniu wybranego zagadnienia. Jednak na spotkaniach internetowych możliwe jest także zadawanie pytań i wymienianie się uwagami na ogólnym czacie oraz tworzenie dyskusji, dostępnych dla mniejszego grona. Dzięki tym opcjom każdy uczestnik spotkania może zabrać głos.

– Udostępnianie pulpitu (ekranu)

Udostępnienie własnego ekranu to opcja konieczna, jeśli prezentacja ma być udana, a uczestnicy dobrze poinformowani. Osoba prowadząca spotkanie ma możliwość pokazania swojego pulpitu innym, by lepiej omówić temat.

– Zapis ze spotkania (możliwość nagrywania)

Aplikacja do wirtualnych spotkań daje też możliwość ich nagrywania w celu późniejszego odtwarzania. Warto korzystać z opcji zapisywania, aby wideokonferencja była dostępna dla uczestników w późniejszym czasie, gdyby chcieli przypomnieć sobie poruszane tematy.

Wirtualna sala konferencyjna do spotkań i szkoleń online

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy