Producent stoisk targowych

Event Logistica

Wirtualne showroomy

Wirtualny showroom

Uwielbiamy robić zakupy przez internet, ale lubimy też dokładnie obejrzeć produkt, dotknąć go, zobaczyć jego rozmiar i kolor. Okazuje się, że coraz częściej tradycyjne sklepy są miejscami, w których można obejrzeć produkty, ale niekoniecznie je kupić. Klienci wolą zamawiać online. Z powodu rosnącej skali tego zjawiska oraz dla wygody klientów powstają wirtualne showroomy.

Showroom to wirtualna przestrzeń w formie wirtualnego salonu 3D, po którym możliwe jest „poruszanie się” jak po sklepie stacjonarnym. Wirtualny showroom może być podzielony na strefy zawierające np. materiały informacyjne takie jak filmy, transmisje na żywo, opisy produktów i wypowiedzi specjalistów oraz umożliwiające nabycie produktu lub kontakt z doradcą.

Jakie są zalety showroomów? Do czego służą? Kto je może wykorzystać?

Internetowy showroom ma szereg zalet, których brakuje tradycyjnym sklepom. Przede wszystkim klienci mogą zapoznać się z towarem za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu, bez podnoszenia się z fotela. Są dostępne przez całą dobę, z jakiegokolwiek miejsca na świecie. Najwygodniejszy dla siebie sposób płatności oraz dostawy można wybrać spośród kilku. Co ważne dla wielu osób, sklepy online zazwyczaj mają większy asortyment niż sklepy stacjonarne. Ponadto wirtualny salon wystawowy umożliwia także zdobycie informacji o produkcie, przeczytanie opinii innych klientów oraz zostawienie własnej. Możliwe jest zapoznanie się z historią marki oraz ideami jej przyświecającymi.

Wirtualny showroom na stronę internetową z powodzeniem może być wykorzystany przez wystawców jako dopełnienie targów wirtualnych lub hybrydowych. Spacer online po salonie wystawowym to ciekawy sposób na  zapoznanie się z produktem. Klikanie w kolejne obszary i odkrywanie różnorodnych treści jest niczym gra internetowa. Projekt wirtualnego showroomu zakłada możliwość obejrzenia produktu z każdej strony, przybliżanie i oddalanie obrazu, dzięki czemu można zobaczyć, jak prezentuje się z daleka lub obejrzeć jego detale.

Profesjonalne projekty showroomów są estetyczne i wygodne w użyciu dla przeglądających. Po kliknięciu na konkretny produkt możliwe jest nie tylko obejrzenie go w przybliżeniu, ale także przeczytanie informacji o nim, obejrzenie dołączonego filmiku oraz przejście do strony sklepu online.

Showroomy z pewnością przydadzą się firmom produkującym towary, które z różnych względów nie mogą być zaprezentowane klientom bezpośrednio. Wirtualna przestrzeń wystawowa jest także korzystna w przypadku dużych i licznych produktów, trudnych do przetransportowania, np. do hali targowej.

Wirtualny showroom

This website uses cookies to provide services at the highest level. Further use of the website means that you agree to their use.

Co Cię interesuje?

Stoisko targowe

Projekt i realizacja?

Wirtualne stoisko targowe

Projekt i realizacja?

Wirtualny Showroom

Projekt i realizacja?