Producent stoisk targowych

Event Logistica

Jak się przygotować na targi zagraniczne? Etapy działania

Stoiska targowe zagraniczne

Targi wystawiennicze to duża okazja na zdobycie nowych klientów i nawiązanie kontaktów biznesowych. Przygotowanie się do targów wymaga wysiłku, ale jest to wysiłek, który się opłaca. Najlepiej myśleć o nim jak o inwestycji w firmę. Szczególnie istotne dla niektórych branż są targi zagraniczne, np. targi we Frankfurcie lub targi w Norymberdze. Co należy zrobić, aby dobrze wypaść za granicą?

1. Dokonaj wyboru

Targi w Dusseldorfie, a może targi w Monachium? Za granicami naszego kraju odbywa się wiele wydarzeń branżowych, ale nie warto być na każdym z nich. Nie należy też kierować się najbliższym terminem targów zagranicznych. Kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając targi do zaprezentowania swojej firmy, to: dopasowanie tematyki targów do profilu firmy, liczba osób, które uczestniczą w danym wydarzeniu, ilość wystawców i patronów medialnych, powierzchnia targów.

2. Zaplanuj mądrze

Po pierwsze, sprawdź i przelicz koszty. Czy na pewno koszty poniesione na targi w Berlinie nie są zbyt duże jak na zarobki firmy? Do obliczeń włącz koszty wynajęcia stoiska lub postawienia stoiska, koszt promocji, opłatę za energię elektryczną oraz to, ile zapłacisz za transport.

Po drugie, zaplanuj wszystko, co trzeba przygotować przed targami i co będzie się odbywało w ich trakcie. Targi w Londynie, targi w Dubaju czy w Paryżu to duże wydarzenie, które wymaga ustalenia, kto z firmy weźmie w nich udział i czy potrzebne jest przeprowadzenie szkolenia dla tych osób. Ponadto należy rozplanować przestrzeń na stanowisku oraz opracować plan promocji.

3. Zadbaj o stoisko targowe

Bardzo ważnym punktem do targów jest stanowisko. Każde wydarzenie branżowe, również targi w Hannoverze czy targi w Barcelonie to okazja do zapadnięcia w pamięć klientom i partnerom biznesowym. Dobrze przygotowane stoisko targowe to takie, które jest funkcjonalne, estetyczne i jednocześnie wzbudza zainteresowanie. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów, którzy wiedzą, jak sprawić, by stoisko się wyróżniało, pozwalało na eksponowanie towaru i było wygodne dla wystawców i gości.

 

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy