Producent stoisk targowych

Event Logistica

Targi internetowe – przygotowanie, korzyści

Targi internetowe

W jaki sposób zorganizować targi internetowe, by zwiedzający mogli dokładnie zapoznać się z ofertami wystawców i wybrać produkty najlepsze dla siebie? Jakie korzyści zyskują wystawcy z uczestnictwa w tego rodzaju wydarzeniu?

Korzyści wynikające z udziału w targach internetowych

Najważniejszą zaletą, jaką zapewniają targi online, jest oszczędność czasu i pieniędzy. Wystawcy nie ponoszą kosztów wynajmu miejsca na hali, przygotowania stoiska targowego, jego transportu ani rozstawienia. Nie trzeba także drukować materiałów promocyjnych ani opłacać podróży służbowej pracowników. Mogą oni obsługiwać wirtualne stoisko z biura. Możliwe jest przeprowadzanie spotkań online dla wielu zwiedzających jednocześnie, a także odpowiadanie na ich pytania w czasie rzeczywistym – na czacie.

Ponadto targi internetowe są okazją do promowania firmy oraz prezentowania oferty w taki sposób, jaki chce dany wystawca. Katalogi, video, quizy, spotkania online na żywo ze specjalistami, czaty, zdjęcia produktów lub wizualizacje 3D – te opcje są możliwe do zrealizowania.

Przygotowanie do targów internetowych

Nowy sposób odbywania się targów wymaga innego rodzaju przygotowań niż w przypadku stacjonarnych eventów. Przede wszystkim warto przygotować atrakcyjne, czytelne prezentacje, katalogi czy filmy o produktach lub usługach, które kompleksowo je przedstawią. Targi wirtualne służą nie tylko demonstracji oferty, zwiedzający mogą być przekierowani ze stoiska do sklepu online, tak by mogli od razu dokonać zakupu interesujących ich towarów lub zamówić wybraną usługę. Chociaż targi internetowe nie wiążą się z bezpośrednimi spotkaniami z klientami, to i tak pracownicy obsługujący wirtualne stoisko powinni odbyć szkolenie, aby móc jak najlepiej doradzać zwiedzającym.

Targi internetowe

Platforma wirtualnych targów i konferencji online

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy