Producent stoisk targowych

Event Logistica

Idealny wygląd stoiska targowego w 7 krokach, przygotuj się wcześniej

stoiska targowe

Udział w targach, w dużych wydarzeniach to dla nowych i rozwijających się firm cenna okazja by przyciągnąć zainteresowanie potencjalnych inwestorów i pozyskać nowych klientów. Prezentacja własnego profilu na dużych eventach to często zupełnie nowe terytorium, zwłaszcza dla start-upów. Firmom często brakuje know-how, aby przyciągnąć uwagę osób odwiedzających targi. Od rejestracji, po przez rezerwacje noclegów, planowanie podróży czy odprawę swoich pracowników. Przygotowując swoje treści warto wziąć pod uwagę szereg czynników bez względu na wielkość i rodzaj wydarzenia.

O czym należy wiedzieć przygotowując się do targów i dużych eventów?

  1. Obecność na dużych eventach i targach wymaga odpowiedniego marketingu. Efektywnie wykorzystaj czas przed rozpoczęciem targów. Poinformuj dużo wcześniej o swojej obecności na targach : posty na facebooku, reklamy w gazetach i magazynach branżowych, emailing do swoich klientów, zaproszenia listowne lub telefoniczne.
  2. Kto, co i jak? – Zadawaj właściwe pytania dotyczące targów. Uczestnictwo w targach jest udane wtedy, gdy wystawca nawiąże kontakt z interesowanymi stronami. Dlatego zastanów się wcześniej czy wybrane przez Ciebie wydarzenie, targi spełniają Twój cel.
  3. Przed otwarciem targów należy usunąć kilka biurokratycznych przeszkód: złożyć wniosek o przepustki dla wystawców i pozwolenie na parkowanie. Wypełnij odpowiedni kwestionariusz, który zawiera informacje o wymiarach i wadze stoiska targowego, rodzaju prezentacji i wymaganych nośnikach. Jeśli chcesz możesz zarezerwować wsparcie bezpieczeństwa dla swojego stoiska.
  4. Zadbaj o to by Twoje stoisko targowe przyciągało wzrok. Staraj się wyróżniać dla tle swojej konkurencji, ale jednocześnie prezentuj się dyskretnie i poważnie. Każdy ekspert doradza opracowanie koncepcji targów, aby prawidłowo przekazać wiadomość. Można to osiągnąć dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Kolorowe stoiska targowe LED przyciągają uwagę odwiedzających stoisko na Twoją wystawę.
  5. Oferty specjalne i nowości – twoja prezentacja ma szanse odnieść sukces, jeśli dla swoich klientów zaoferujesz wartość dodaną. Polegaj na atrakcyjności nowości, dzięki nowym produktom, ofertą specjalnym, innowacjom. Nawet ktoś spoza firmy, może zaktywizować odwiedzających targi i zwabić ich na swoje stoisko
  6. Zadbaj o to by wszelkie materiały dotarły na targi nieuszkodzone i na czas. Transport gabarytowych materiałów realizowany jest zazwyczaj przez spedytorów, we współpracy z organizatorami. Należy wcześniej sprawdzić czy firma, której zleciłeś ma pozwolenie.
  7. Bądź dobrze zapamiętany przez swoich odbiorców. Odwiedzający zabierają po targach ze sobą wiele wspomnień. Aby Twój występ zapadł im długo w pamięci warto im trochę pomóc przez : klasyczne ulotki, broszury czy wizytówki. Skuteczniejsze są drobne upominki: pendrive z logo Twojej firmy, notes, kubek, długopis z nadrukowanym logo czy też jeden z produktów w mini formie. Koszty są ograniczone. W końcu inni odwiedzający zobaczą również czy ktoś chodzi z torbą z logo Twojej firmy. A nowi inwestorzy, klienci będą pamiętać Twoją firmę dzięki drobnym upominkom.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy