Niemcy to niewątpliwie światowy lider pod względem organizacji międzynarodowych targów. W kraju odbywa się około 160 międzynarodowych i krajowych eventów, w których bierze udział kilkaset tysięcy wystawców i miliony osób odwiedzających stoiska na targach. Do najchętniej odwiedzanych należą międzynarodowe targi elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, targi samochodowe IAA w Frankfurcie nad Menem czy chociażby Międzynarodowe Targi Maszyn BAUMA w Monachium.
Jakie są mocne strony Niemiec jako lokalizacji targowej?
- Profesjonalizm – Niemieccy organizatorzy to profesjonaliści w organizowaniu targów. Większe miasta potrafią organizować rokrocznie około 20 światowych targów. Organizacje powierza się wysoce wyspecjalizowanym i doświadczonym eksportom w każdym aspekcie działalności
- Centralna lokalizacja targów – niemieckie targi znajdują się w samym centrum Unii Europejskiej. Na targi w Niemczech dzięki dobrym połączeniom lotniczym i infrastrukturze transportowej można dotrzeć ze wszystkich większych ośrodków gospodarczych świata.
- Nowoczesne centrum wystawiennicze – pod względem logistycznym, technicznym niemieckie centra wystawiennicze wyznaczają międzynarodowe trendy.
- Ich międzynarodowy charakter – targi przyciągają rynki światowe do Niemiec. Większość firm wystawiających swoje stoiska na targach pochodzi z zagranicy, z czego około 33% pochodzi z krajów spoza Europy.
- Atrakcyjne targi regionalne – jako uzupełnienie targów międzynarodowych i krajowych. Targi te nastawione są wyraźnie na grupę docelową.
- Tylko ścisła współpraca z firmami usługowymi gwarantuje sukces firm wystawiających swoje stoiska targowe w Niemczech. Warto zadbać o dobrych fachowców budujących stoiska targowe, projektantów, specjalistów eventowych, nie zapominając przy tym o gastronomii i hotelarstwie.