Producent stoisk targowych

Event Logistica

Co sprawia, że targi w Niemczech są tak chętnie wybierane przez wystawców?

stoiska targowe

Niemcy to niewątpliwie światowy lider pod względem organizacji międzynarodowych targów. W kraju odbywa się około 160 międzynarodowych i krajowych eventów, w których bierze udział kilkaset tysięcy wystawców i miliony osób odwiedzających stoiska na targach. Do najchętniej odwiedzanych należą międzynarodowe targi elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, targi samochodowe IAA w Frankfurcie nad Menem czy chociażby Międzynarodowe Targi Maszyn BAUMA w Monachium.

Jakie są mocne strony Niemiec jako lokalizacji targowej?

  • Profesjonalizm – Niemieccy organizatorzy to profesjonaliści w organizowaniu targów. Większe miasta potrafią organizować rokrocznie około 20 światowych targów. Organizacje powierza się wysoce wyspecjalizowanym i doświadczonym eksportom w każdym aspekcie działalności
  • Centralna lokalizacja targów – niemieckie targi znajdują się w samym centrum Unii Europejskiej. Na targi w Niemczech dzięki dobrym połączeniom lotniczym i infrastrukturze transportowej można dotrzeć ze wszystkich większych ośrodków gospodarczych świata.
  • Nowoczesne centrum wystawiennicze – pod względem logistycznym, technicznym niemieckie centra wystawiennicze wyznaczają międzynarodowe trendy.
  • Ich międzynarodowy charakter – targi przyciągają rynki światowe do Niemiec. Większość firm wystawiających swoje stoiska na targach pochodzi z zagranicy, z czego około 33% pochodzi z krajów spoza Europy.
  • Atrakcyjne targi regionalne – jako uzupełnienie targów międzynarodowych i krajowych. Targi te nastawione są wyraźnie na grupę docelową.
  • Tylko ścisła współpraca z firmami usługowymi gwarantuje sukces firm wystawiających swoje stoiska targowe w Niemczech. Warto zadbać o dobrych fachowców budujących stoiska targowe, projektantów, specjalistów eventowych, nie zapominając przy tym o gastronomii i hotelarstwie.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy