Producent stoisk targowych

Event Logistica

Projektując stoisko targowe pokaż to, co odróżnia Twoją markę od konkurencji

stoiska targowe

Skuteczna i efektywna reklama niesie ze sobą szereg korzyści dla firm, od rosnących przychodów aż po zwiększoną rozpoznawalność na rynku a także budowanie pozytywnego wizerunku w oczach swoim klientów. W jaki sposób jednak stwierdzić, czy konkretny pomysł może przynieść wymierne korzyści dla firm? Eksperci od marketingu, którzy posiadają rozbudowany zbiór danych na temat zachowań konkretnych osób z grupy docelowej potrafią stworzyć odpowiednią kampanię. Ich wytyczne powinny firmy brać pod uwagę przygotowując stoiska targowe na różne wydarzenia i okazje.

Jak w skuteczny sposób zwrócić uwagę klientów na stoiska swojej firmy?

Strategia marketingowa nie może powstawać w całkowitym oderwaniu od profilu klientów. Zadowolenie każdego spośród potencjalnych klientów nie wchodzi tutaj w grę, ze względu na indywidualne różnice gustów. Według badań statystycznych, większość firm 80% swoich przychodów zawdzięcza zaledwie jednej piątej konsumentów. Najbardziej lojalni klienci mają specyficzne preferencje, które niewątpliwie warto znać i wykorzystywać we wszelkiego rodzaju działaniach marketingowych. Dlatego też stoiska targowe, które są odwiedzane i oglądane przez liczne grono osób, powinno się projektować właśnie z myślą o tych 20 procentach odbiorców. Oczywiście w przypadku eventów o specjalistycznym charakterze udział gości o profilu idealnego odbiorcy będzie stosownie większy. Znając ich oczekiwania łatwiej podejmować dobre decyzje marketingowe.

Zaleca się aby zwrócić szczególną uwagę na małe szczegóły, które mogą decydować o całościowym odbiorze przekazu reklamowego. Należy unikać wszelkich niespójności pomiędzy elementami identyfikacji wizualnej a pozostałymi materiałami promocyjnymi: prezentacją produktu, spotach wyświetlanych na mniejszych bądź większych ekranach, przemową konferansjera, a nawet strojem i zachowaniem prowadzących firmowe stoisko targowe. Zbyt wiele jest do zyskania. Dlatego warto korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów już na wczesnym etapie przygotowań do wyjazdu na targi.