Producent stoisk targowych

Event Logistica

Jak zaaranżować profesjonalne stoisko targowe?

Profesjonalne stoiska targowe

Jedną z najskuteczniejszych narzędzi promocyjnych dla firm stanowią targi wystawiennicze. Na tego typu eventach można spotkać zarówno prywatne osoby żywo żywo zainteresowane produktami i usługami firm wystawiających się na targach jak również ludzi z danej branży. Są to zwykle osoby, z którymi można nawiązać dłuższą, owocną współpracę biznesową. Nierzadko, nigdzie indziej nie mamy tak dużej szansy na skupieniu na sobie uwagi odwiedzających potencjalnych klientów i mediów. Obecność na tego typu eventach i wydarzeniach należy więc wykorzystać w jak największym stopniu. Zwłaszcza jeśli mamy czym się pochwalić przed naszym klientem. Jak zatem to zrobić? Jak właściwie się do nich odpowiednio przygotować?

O czym należy pamiętać przy projektowaniu profesjonalnego stoiska targowego? 

1. Projektując stoisko targowe należy zadać sobie pytanie co powinna się na nim znaleźć. Jak dużo będzie mieć elementów reklamowych? Ile osób będzie obsługiwać dane stoisko targowe?
2. Skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów od kreacji. Doświadczenie projektantów pozwoli odpowiednio dostosować ekspozycje do prezentowanej na niej oferty.
3. Opracuj oświetlenie. Dobra, przemyślana iluminacja eksponuje walory stoiska na targi, ułatwia obejrzenie produktów oraz usprawnia pracę konsultantów. Jest to ważny aspekt, wpływający na odbiór stoiska, a więc i firmy, dlatego nie należy bagatelizować wyboru lamp oraz ich ustawienia.
4. Wyodrębnij miejsce pracy (tzw. zaplecze) – przechowuj tam elementy, które nie mogą się gromadzić w przestrzeni dostępnej dla zwiedzających,
5. Targi to nie wystawa. Przygotuj się na interakcje, na rozmowę ze swoimi gośćmi. Zastanów się jak zachęcić ich swoim produktem.
6. Zainwestuj w lekkie i łatwe w transporcie meble wystawowe,
7. Zadbaj o ciekawe sposoby prezentacji swoich produktów lub usług, wykorzystaj nowoczesne techniki promocyjne.
8. Pamiętaj o materiałach promocyjnych, ulotkach. Skorzystaj z pomocy hostess, zachęcających do degustacji produktów jak również animatorów.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy