Producent stoisk targowych

Event Logistica

Jak wystawiać się na targach by wyróżnić się na tle innych stoisk wystawienniczych?

stoiska wystawiennicze

Imprezy targowe są eventami, na które z wielkim oczekiwaniem czeka się często kilka miesięcy. Nigdzie indziej nie mamy tak dużej szansy, by skupić na sobie uwagi tak dużej grupy klientów i mediów. Dlatego też obecność na nich trzeba odpowiednio wykorzystać, zwłaszcza, gdy chcemy pochwalić się nowymi produktami. Jak zatem to zrobić?

Jak skutecznie wyróżnić się na targach? Ani to łatwe, ani wystarczające, jednak konieczne

Bardzo dużo zależy od powierzchni, jaką będziemy mieli do dyspozycji oraz jej lokalizacji. Dlatego też decyzji o udziale w evencie, zwłaszcza, jeśli jest to impreza bardzo popularna, nie powinniśmy odkładać do samego końca. Jeśli uważamy, że warto tam być, czym prędzej powinniśmy rezerwować nasze stanowisko. W przypadku stałych, cyklicznych imprez, wiele firm stara się wystawiać stale w tych samych punktach, aby ważni goście i dziennikarze nie musieli ich długo szukać.

Lokalizacja może zdecydować o tym, z ilu stron odsłonięte, a więc jak widoczne będzie nasze stoisko wystawiennicze. Teraz pozostaje pytanie – co właściwie ukaże się oczom odwiedzającym stoisko? Wystartowawszy do wyścigu o ich uwagę pamiętajmy, że nie tylko musimy ją zdobyć, ale też pozostawić w ich pamięci odpowiedni ślad. Tak, by kolejny ich kontakt z naszymi produktami
i materiałami marketingowymi towarzyszyła już mniejsza rezerwa. Spójność ze sposobem, w jaki promujemy się w innych miejscach jest więc kluczowa przy projektowaniu elementów graficznych. A jeśli jednocześnie zdołamy się istotnie wyróżnić na tle ekspozycji sąsiednich – tym lepiej. Ustalenie zasad identyfikacji wizualnej to jedno z kluczowych zadań na początku działalności – jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, przygotowywanie się do targów to dobra ku temu okazja.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy