Odwołane lub znacznie ograniczone targi stacjonarne nie muszą oznaczać zerwania kontaktu z klientami oraz braku możliwości prezentacji oferty. Alternatywą są targi online, dzięki którym wystawcy mogą dokładnie
pokazać swoje produkty lub usługi,
przyjąć zamówienie oraz
porozmawiać ze zwiedzającymi na czacie, wykorzystując do tych celów stoiska wirtualne.
Korzyści z targów online
Wystawcy biorący udział w targach online mogą przede wszystkim liczyć na
liczne grono odbiorców, którzy mają możliwość zwiedzania stoisk bez konieczności fizycznej obecności na hali targowej.
Targi wirtualne to także
sposób na przedstawienie oferty na kilka sposobów – poprzez filmy, grafiki, wirtualne spotkania, czat, quizy – oraz przekierowanie zwiedzających do mediów społecznościowych lub na stronę internetową firmy.
Stoisko online jest narzędziem marketingowym, wizerunkowym, sprzedażowym, dlatego udział w wirtualnych targach jest wydarzeniem przynoszącym zyski.
Jakie branże mogą korzystać z targów online?
Pod względem dostępności dla branż
targi internetowe nie odbiegają od eventów stacjonarnych. Te firmy, które brały udział w tradycyjnej formie targów, mogą również z powodzeniem korzystać z targów online. Do świata wirtualnego przeniosły się m.in. targi pracy, targi książki, wydarzenia o tematyce kosmetycznej, meblowej, dziecięcej, budowlanej, maszynowej i wiele innych. Za sprawą nowoczesnej technologii stoisko online staje się przestrzenią do prezentacji oferty w interesujący, wygodny dla zwiedzających sposób. Co więcej, część branż zyskuje niedostępne wcześniej możliwości – dotyczą one np. prezentacji nieruchomości czy bardzo dużych obiektów poprzez wizualizacje 3D.