Producent stoisk targowych

Event Logistica

Skuteczna komunikacja kluczem do sukcesu. Jak o nią zadbać podczas targów?

stoisko na targi

Istnieją imprezy targowe, na które czeka się cały rok, by właśnie tam stoczyć z rywalami jedną z głównych wizerunkowych bitew i zawalczyć o uwagę i zaufanie klientów i kontrahentów. Aby powrócić z niej z tarczą, trzeba zadbać o cały wachlarz narzędzi, za pomocą których zdołamy do nich dotrzeć i przekonać ich do siebie. Stoisko jest oczywiście najważniejszym, jednak powinien towarzyszyć mu szereg innych, ponadto ono samo powinno mieć właściwą postać.

Co dokładnie ma powiedzieć publiczności Twoje stoisko na targach?

Umiejętna komunikacja marketingowa to coś więcej, niż uwypuklenie wszystkich zalet prezentowanej przez nas oferty. Zyskujemy istotny atut, jeśli wyjdziemy z inicjatywą i sami narzucimy korzystną dla nas narrację w danej dziedzinie. Nie możemy więc poprzestać na samej prezentacji proponowanych przez nas usług czy wyrobów. Z drugiej strony, często nie ma możliwości, by w wyczerpujący sposób przedstawić je wszystkie – jakkolwiek każdy gość powinien mieć możliwość pobrania materiałów na ten temat. Nierzadko trzeba będzie ustalić główny przekaz, z jakim mamy zamiar wystąpić na danej edycji wydarzenia, na którym się wystawiamy. Temu podporządkowana będzie zatem postać, jaką przybierze nasze stoisko na targach . Odpowiednia jego forma uczyni z niego skuteczny nośnik, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Jej przygotowanie bywa jednak niełatwe – wszak omawianych tu zagadnień świadomych jest wielu konkurentów. Sięgnięcie po wsparcie doświadczonych specjalistów pozwala sobie jednak z tym poradzić. Zespół projektantów i wykonawców firmy Event Logistica już wielokrotnie dowiódł swoich najwyższych kompetencji w tym zakresie. Korzystaj z umiejętności najlepszych!

Udział w targach to przedsięwzięcie, które nie zaczyna się wraz z nimi!

Decyzja o obecności na targach musi zapaść odpowiednio wcześnie – abyśmy mieli szansę na zarezerwowanie atrakcyjnego miejsca i przygotowanie stoiska, które pozwoli nam w pełni wykorzystać jego zalety. Będziemy więc mieli też dość czasu na to, by o swojej obecności na danym wydarzeniu poinformować potencjalnych gości – nie zmarnujmy go. Zaproszenie na stoisko na targi to świetny pretekst do kontaktu, czy to poprzez dodatkowy mailing, czy też media społecznościowe bądź reklamy w branżowych mediach. Warto więc go podjąć i przypomnieć o sobie, niezależnie od tego, ilu odbiorców w ogóle zechce dane targi odwiedzić.

Najważniejsza walka rozgrywa się jednak w ich trakcie. Dobra obsługa to będzie nasz ogromny atut. Często nie wystarczą umiejętności sprzedażowe – na branżowych targach musimy liczyć się z tym, że zajdzie potrzeba zaspokojenia ciekawości specjalisty z danej dziedziny. Bądźmy na to gotowi! Warto ponadto przygotować drobne gadżety mogące pełnić rolę upominków. Przez cały czas trwania imprezy należy zbierać jak najwięcej informacji o gościach – nie tylko kontakty, ale i poruszane przez nich zagadnienia i opinie. Pomoże to nam w podtrzymaniu relacji, przy okazji jest niepowtarzalną okazją do weryfikacji atrakcyjności naszej oferty. Powrót, a wraz z nim podsumowanie i podziękowania to kolejna sposobność do tego, by zwrócić się do odbiorców będących w zasięgu wykorzystywanych przez nas kanałów komunikacji.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy