Producent stoisk targowych

Event Logistica

Poznaj 5 skutecznych sposobów na generowanie leadów na targach wystawienniczych

Stoiska targowe

Generowanie leadów to bardzo ważny aspekt działalności każdej firmy. To inaczej pozyskanie potencjalnych klientów. Chcąc zdobyć nowych klientów na targach należy skłonić gości do pozostawienia swoich danych kontaktowych na stoisku targowym, tak by kontakt nie został zerwany tuż po zakończeniu imprez targowych. Jeśli klient odwiedzający stoisko targowe zostawi kontakt do siebie to jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie naszym partnerem na dłużej. Istnieje kilka skutecznych sposobów na generowanie leadów na targach. Poznaj kilka z nich:

1. Zorganizuj seminaria i warsztaty

Wiele osób odwiedza targi krajowe i zagraniczne głównie ze względu na odbywające się tam konferencje, seminaria i warsztaty. Jeśli masz możliwość samodzielnego zorganizowania takich wydarzeń to warto skorzystać z tej okazji. Zapraszając osoby ze swojej branży na targi, wzmacniasz wiarygodność swojej firmy. Aby takie wydarzenie było możliwe projekt stoiska targowego musi być wcześniej odpowiednio przemyślany. Dlatego projektowanie budowę stoiska na targi warto zlecić doświadczonym specjalistom od kreacji, którzy wiedzą jak dopasować projekt do potrzeb wystawców.

2. Przeszkól osoby odpowiedzialne za obsługę stoiska targowego

Dobrze wyszkolony zespół targowy to bardzo ważny warunek skutecznego generowania leadów. Ważne by zespół targowy wiedział, który odwiedzający naprawdę może stać się klientem, a który po prostu chce się rozejrzeć i zaopatrzyć w darmowe materiały reklamowe. Wszyscy goście targowi powinni być traktowani przyjaźnie, ale największą uwagę należy poświęcić osobą, które naprawdę są zainteresowane produktami i usługami.

3. Dyskretne poproś osoby odwiedzające stoisko targowe o pozostawienie danych kontaktowych

Skorzystaj z okazji i w żartobliwy sposób zachęć odwiedzających stoisko do pozostawienia kontaktu do siebie. Wykorzystaj do tego celu interaktywne ekrany, na których odwiedzający wypełnią ankietę, a następnie wprowadzą swoje dane. Należy rzecz jasna przestrzegać wytycznych dotyczących ochrony danych, a odwiedzający stoisko targowe musi zaznaczyć, że wyraża zgodę na otrzymywanie newsletteru od firmy.

4. Social media, wykorzystaj media społecznościowe

Spróbuj dotrzeć ze swoją ofertą do nowych potencjalnych osób podczas targów wystawienniczych za pomocą nowoczesnych narzędzi, mediów. Zorganizuj konkursy i wyzwania, aby przyciągnąć uwagę uczestników i zaprosić ich do swojej witryny

5. Zorganizuj podczas targów konkursy na swoim stoisku targowym.

Konkursy zazwyczaj cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców. Jednak dla przedsiębiorcy konkurs staje się interesując tylko i wyłącznie wtedy, gdy są połączone ze stategią generowania leadów. Warto zadawać pytania swoich klientom dotyczących produktów i prosić ich o zostawieniu swoich danych kontaktowych. Jeśli zależy Ci na organizowaniu interaktywnych konkursów projekt stoiska targowego musi na to pozwolić. Firma Event Logistica dostarczy Ci kreatywnych pomysłów w tym zakresie.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy