Producent stoisk targowych

Event Logistica

Projektowanie stoisk wirtualnych – nowe możliwości dla wystawców

projektowanie stoisk wirtualnych

Czy targi branżowe, jak wiele wydarzeń, przeniosą się do internetu? Czy w związku z koniecznością ograniczenia spotkań wirtualne targi wystawiennicze mają szansę zastąpić te tradycyjne? Targi online formą przypominają tradycyjne wydarzenia – wystawcy muszą się zarejestrować, opłacić miejsce targowe, przygotować stoisko i materiały informacyjne. Zwiedzający „przychodzą” w określonym terminie na targi i korzystając z interaktywnej platformy, „odwiedzają” interesujące ich stoiska. Wirtualne stoiska targowe to „miejsca”, które zajmują wystawcy w wirtualnej hali targowej. Kliknięcie w ikonę reprezentującą stanowisko danej firmy umożliwia zwiedzającym dostęp do oferty firmy, katalogów i innych materiałów informacyjnych o firmie, również w formie wideo. Ponadto mogą oni porozmawiać na czacie z przedstawicielem firmy, aplikować o ofertę lub nabyć produkt online, możliwe jest także skorzystanie z przekierowania na stronę WWW firmy lub na fanpage na Facebooku.

Zalety wirtualnych stoisk targowych

Po pierwsze: oszczędność pieniędzy i czasu na przygotowanie stoiska. Wirtualne stoiska targowe nie muszą być projektowane w formie fizycznej, transportowane na miejsce i rozkładane. Mogą być obsługiwane przez jedną osobę z siedziby firmy, a materiały reklamowe potrzebne są tylko w wersji cyfrowej, nie ma konieczności ich drukowania.

Wirtualne stoiska targowe są dostępne dla szerszego grona zainteresowanych, nawet z całego świata. Co więcej, wirtualne targi trwają dłużej niż te standardowe – kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt dni. Przy mniejszym wkładzie wysiłku i środków finansowych można przez dłuższy czas być dostępnym dla potencjalnych nowych klientów.

Więcej form komunikacji ze zwiedzającymi. Dwustronny kontakt może odbywać się poprzez czat lub wideo-rozmowę, ponadto wystawcy mogą przygotować prezentacje, webinary czy podcasty przedstawiające firmę i ofertę.

Wystawcy decydują o tym, jak prezentują się wirtualne stoiska targowe. Wybierają grafiki, bannery, filmy, dodają opisy, zdjęcia i filmy. Mają duży wpływ na ilość zamieszczanych informacji oraz ich skuteczność sprzedażową.

Wystawcy mają możliwość analizowania zachowań klientów w czasie rzeczywistym w przeciwieństwie do tradycyjnych targów. Statystyki mogą być również zbierane po całym dniu eventu lub na koniec targów. Zestawienia dotyczą np. liczby odwiedzających, czasu spędzonego na stoisku, podjętych interakcji, liczby pobranych katalogów czy złożonych zamówień.

Podsumowując: wirtualne targi wystawiennicze oraz wirtualne stoiska targowe są nieskomplikowanym sposobem na dotarcie do dużej liczby potencjalnych klientów przy poniesionym niewielkim wkładzie finansowym i organizacyjnym. Udział w targach tego typu to w obecnej światowej sytuacji duża szansa na rozwój własnego przedsiębiorstwa.

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy