Producent stoisk targowych

Event Logistica

Czym wyróżnia się nowoczesny wirtualny showroom?

Wirtualny showroom

W ostatnim czasie klienci coraz chętniej korzystają ze sklepów internetowych. Prężnie rozwijająca się nowa technologia sprawiła, że coraz więcej firm przenosi swoje produkty do internetu. Na popularności zyskują wirtualne showroomy, które stanowią doskonałe dopełnienie sklepów internetowych jak również służą jako salony wystawowe online. Klient odwiedzający wirtualny showroom ma możliwość obejrzenia interesującego go przedmiotu z każdej strony. W dodatku może również w łatwy i przystępny sposób zapoznać się z opisem produktu lub obejrzeć wideo zawierające niezbędne informacje.

Dlaczego warto zainwestować w wirtualny showroom?

Wirtualny showroom stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych przestrzeni wystawowych. Może być on zamiennikiem tego stacjonarnego, gdy z różnych powodów niemożliwe jest zaproszenie gości na bezpośrednie spotkanie. W dodatku wirtualne showroomy mogą być wykorzystywane jako wsparcie stacjonarnych targów wystawienniczych albo w sytuacji, gdy organizowane są wyłącznie targi online. Dobrze zaprojektowana wirtualna przestrzeń wystawowa pomaga zwiedzającym w poznaniu produktów lub usług firmy.

Wiele zależy od rodzaju oferty, inaczej wyglądają showroomy online dla sklepów meblowych lub modowych, a inaczej dla elektronicznych czy kosmetycznych. Jednak w każdym przypadku duże znaczenie ma estetyka i wysoka jakość projektu, tak by showroom online działał płynnie i pozwalał na dokładne obejrzenie produktu.

Wykorzystaj swój wirtualny showroom by zwiększyć zasięg i sprzedaż swoich produktów

Wiele czynników wpływa na sprzedaż i promocję firmy, jednym z nich może być wirtualny showroom, projekty są niezwykle istotne, bo to od nich zależy łatwość poruszania się w wirtualnej przestrzeni i ilość informacji przekazywanych odwiedzającym. Co należy uwzględnić w projekcie, by wirtualny salon wystawowy był ciekawy, przydatny dla zwiedzających i zawierał odpowiedzi na ich pytania i wątpliwości?

– Internetowy showroom powinien przekierowywać do sklepu online, w którym zainteresowana osoba może nabyć produkt.

– Ważne jest również umożliwienie szybkiego kontaktu z doradcą firmy, np. poprzez czat, w razie pilnych pytań.

– Wirtualny showroom na stronę internetową powinien zawierać informacje o produkcie lub usłudze. Jeśli prezentowane są towary, warto stworzyć ich cyfrowe odpowiedniki, by klienci mogli się im przyjrzeć przed zakupem. Materiały informacyjne w postaci wideo są atrakcyjniejsze i umożliwiają dokładniejsze pokazanie przedmiotu.

Wirtualny showroom może przyczynić się do wzrostu sprzedaży, dlatego projekty powinny być wykonane starannie i profesjonalnie, tak by wirtualny spacer 360 odbywał się płynnie i bez zakłóceń.

Wirtualny showroom

Obszar działań

Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Norymberga, Berlin, Hannover, Stuttgart, Kolonia, Londyn, Paryż, Barcelona, Mediolan, Dubaj, Monako, Kazachstan, Norwegia, Szwecja, Włochy